Kombi Değişimi

Kombi Değişimi Nasıl Yapılır?

Kombi Değişimi ; Eski kombinin sökülmesi, demontaj edilmesi sonra yeni kombinin takılması montajlanması işlemidir. Ortalama işlem 2-3 saat sürebilmektedir. Öncelikle Kombi değişim, yenileme işleminde Kombi Yeri tespit edilir ve müşterimize kombi montajı fiyatı verilir. Anlaşma sağlandıktan sonra Kombi Değişimi sürecinde ilk olarak igdaştan kombi değişim onay belgesi başvurusu Kombi Dükkanı firmamız tarafından yapılır. İgdaş onayı alındıktan sonra kombi değişimi işlemleri ile ilgili müşterimiz ile programlaşıp kombi montajı yapılır. İgdaş onay belgesi müşterimize teslim edilir. Kombinin servisi yönlendirilerek kombinin çalıştırılması ve garantisinin onaylanması sağlanır ve süreç tamamlanır.  

Kombi Değiştirme Kampanyası

Kombi Değişimi işlemlerinde, eski kombinizi alıyoruz yeni kombinizi çok uygun fiyatlara montaj ediyoruz. Kapıda Ödeme - Güvenilir Hizmet - Her Marka Kombi Modelleri - Çok Uygun Fiyatlar - İgdaş Yetkili Firma. Bize telefon veya WhatsApp Danışma hattımızdan ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Bizden Fiyat Almadan karar vermeyin.!

WhatsApp : 0549 720 47 52 

İletişim Tel: 0212 535 00 53

Kombi Değişimi Videosu

Kombi Yenileme ve Değişimi işlemlerini aşağıdaki videoda detaylı bir şekilde anlattık. Eski Normal Hermetik Kombinin sökülüp yerinde yeni Eca Yoğuşmalı Kombi montajı işlemini gerçekleştirdik. Hermetik kombi ile yoğuşmalı kombi montajı arasında farklar hakkında bilgi verdik. 

Kombi Montajı Neden Ücretlidir ?

Müşterilerimiz kombilerde montaj ücreti olmasına genelde şaşırmaktadırlar. Çünkü Kombi servislerinin Beyazeşya sektöründeki gibi kombiyi ücretsiz kurulum ve montaj yapacağını zannetmektedirler. Peki neden kombi montajı ücretlidir ? bu sorunun cevabını kısaca açıklamaya çalışayım. Kombi montajı işleminde kombinin tesisata bağlanması için bir kaç malzeme gereklidir. Kombi seti ( vanalar ve filitreler ) , kombi yoğuşma gider hattı için yoğuşma hortumu, kombi gaz flexi, biraz plastik boru ve ek parçaları ( plastik dirsek, manşon gibi) . Bu malzemeler kombi kutusu içinden çıkmazlar. Ayrıca kombinin montajının yapılması için işçilik ücreti vardır. Bu montaj malzemeleri ve kombi montaj işçilik ücreti kombi üreticileri tarafından karşılanmamaktadır. Bu yüzden kombi montajı işlemi ücretlidir.

Kombi servislerinin kombiyi ilk çalıştırması , kombinin garantiye alınması ve kullanımının müşteriye anlatılması hizmeti ücretsizdir. Bu hizmet kombi üreticileri tarafından karşılanmaktadır. Servisler kombi devreye alma işlemi yaptıkları her müşteri için kombi üreticisinden ücretlerini alırlar.

Yoğuşmalı Kombi Montajı Farklılıkları Nelerdir ?  

Yoğuşmalı Kombi Montajı ile hermetik kombi montajı arasındaki farklar nelerdir? Yoğuşma gideri Nedir ? Nasıl Yapılır Ve Nereye verilebilir ? Yoğuşma suyu / sıvısı zararlı mıdır?  Kombi Değişimi, Kombi Yenileme işlemlerinde gerekli olan bu soruların cevaplarını örneklerle anlatarak aşağıdaki videomuzda vermeye çalıştık.

 

Yeni Takılan / Sıfır Kombi Nasıl Garantili Olarak Çalıştırılır  ?

Yeni kombinin yetkili servisler tarafından açılışının yapılıp garantisinin onaylanabilmesi için öncelikle İgdaş onay belgesinin alınması gerekir. İgdaş onayı işlemi sadece yetkili firmalar tarafından alınabilmektedir. Kombi montajı işlemi şartnameye uygun şekilde yapıldıktan sonra firmamız tarafından kombi servisi yönlendirilerek kombinin devreye alınması gerçekleştirilir. Yetkili servisler kombinin genel ayarlarını yaparlar ve kombinin garantisinin başlangıç işlemini gerçekleştirirler.

" İgdaş Onay Belgesi Alınmadan Kombi Garantili Kullanılamaz .!"

Firmamız İgdaş yetkilidir. Yetki numaramız 7004340 tır. Garantili ve Güvenilir hizmet vermekteyiz. Bir çok Kombi Markasının bayiliğini yapan Kombi Dükkanı firmamız Müşterilerimize çok çeşitli alternatifler sunarak En İyi Kombi Fiyatları ile En Uygun Kombi Seçimini yapılmasında yardımcı olmaktadır. 

Kombi Değişimi Fiyatları Ne Kadardır ? Ücreti Nasıl Belirlenir? 

Kombi Değişimi Fiyatı, eski kombinin sökülüp yeni kombinin yerine asılması işlemine göre verilmektedir. Bu işlemle ilgili fiyat verilebilmesi için kombi yerinin görülmesi gerekecektir. İki şekilde fiyat verebilmekteyiz.

  1. İstanbul içi kombi değişim işlemlerinde; keşif yaparak yerinde tespit yapılabilmektedir. Keşif hizmetimiz firmamızın yoğunluğuna göre müşterimiz ile programlaşarak yapılmaktadır ve ücretsizdir.
  2. Müşterimiz Kombi yerinin fotografları veya kısa bir videosunu çekerek whatsapp hattımıza gönderebilirse kombi değişimi ile ilgili net fiyat verilebilir. Bu yöntem ile daha hızlı bir şekilde tespit yapılıp net fiyat verildiği için Kombi Değişim Süreci de hızlandırılmış olur. 

Yoğuşmalı kombilerde yoğuşma gider hattının uzun olması, normal kombi bacasından ilave olarak ek baca uzatması kullanılması vb... durumlar kombi değişimi fiyatını etkileyecektir.  

  • Mevcut Kombi Hermetik Kombi ise Kombi değişimi Nasıl Yapılır ? 

İlk başta İgdaştan Kombi Değişim Onayı alınır. Bu onay işlemi İgdaş yetkili firma tarafından İgdaş a başvuru yapılarak alınmaktadır. Genelde aynı gün içerisinde İgdaş Yetkili firma tarafından alınabilmektedir. Onay Belgesi alındıktan sonra müşterimiz ile programlaşarak kombi değişiminin yapılacağı gün belirlenir. Belirlenen günde Kombi değişimi işlemi yapılır. Bu işlem ortalama 2-3 saat sürebilmektedir. İgdaştan alınmış olan İgdaş Onay belgesi müşterimize teslim edilir. Kombi servis yönlendirmesi yapılarak işlem tamamlanır. Yeni kombinin aktif hale gelmesi ve garanti onayı işlemi Kombi servisinin yoğunluğuna göre en geç ertesi gün yapılır (Aynı gün içinde de servisler hizmet verebilmektedir.)

  • Mevcut Kombi Bacalı Kombi İse Kombi Değişimi Nasıl Yapılır ? 

Bu süreçte İgdaştan onay almak için Doğalgaz Tesisat Projesinde Tadilat yapmak gerekecektir. Öncelikle bu işleme başlamadan dairede keşif yapmak gereklidir. Bacalı kombi den Yoğuşmalı kombiye geçişte Kombinin yerinin de değişmesi gerekebilir, doğalgaz tesisatında yeni şartnameye göre yapılması, doğalgaz tesisat çaplarında değişiklikler yapılması gerekebilir vb... bir çok farklı durumla karşılaşılabilir. Bu yüzden kombi yeri önce keşif yapılır ve durum tespit edilir. Doğalgaz Tadilat projesi çizilir. İgdaştan Doğalgaz projesi onayı alınır. Müşterimiz ile programlaşıp projeye göre tesisatta gerekli değişiklikler yapılır, kombi değişimi işlemi yapılır tüm eksiklikler tamamlandıktan sonra İgdaştan yapılan işlerin kontrolü için randevu alınır. Randevu tarihinde firmamız mühendisi ve igdaş mühendisi birlikte tesisatın kontrolünü yaparak İgdaş Uygunluk Belgesi alınır. Daha sonra Kombi Servisi çağrılarak kombinin garanti başlangıcı ilk çalıştırılması ve kombinin ayarlarının yapılması yani Kombi Devreye Alınması sağlanır. 

Eski Kombiye Göre Daha Güçlü Bir Kombi Seçilmesi Durumu

Kombi gücü ilk defa kombi takılan dairelerde yanlış seçilmiş olabiliyor. Kombiye uzak son peteklerde ısınma sorunu veya evin genelinde ısınma sorunu yaşanabiliyor. Bu gibi durumlarda müşterilerimiz kombi yenilemesi yapacakları zaman kombi gücününde arttırılmasını isteyebilmektedirler. Yeni alınacak kombinin gücü mevcuttaki eski kombinin gücünden Daha Yüksek kapasiteli seçilirse yine bacalı kombi değişimindeki gibi tadilat projesi çizmek gerekecektir. Çünkü kombinin gücü değiştirildiğinde doğalgaz projesi hesaplarında da değişmeler olacaktır. Bu sebepten projenin tadilat edilmesi gerekir. Örneğin; Müşterimizin Mevcut projesinde 24 kw kombi gösterilmiş fakat yeni alınan, tercih edilen kombi 30kw gücünde ise güç arttırımı olduğu için Doğalgaz Projesi Tadilatı gerekecektir. İşlemin ilerleyişi şu şekilde olur ; Yeni kombinin gücüne göre proje onayı alınır sonra eski kombi sökülüp yeni kombi montajı yapılır. Daha sonra gaz kuruluşundan randevu alınarak yeni projeye göre gaz açılışı gerçekleştirilir. Kombinin servisi çağrılarak garanti onayı ve kombi genel ayarları yapılarak süreç tamamlanır. Bazı gaz dağıtım kuruluşları belli miktarlarda güç arttırımı ile ilgili izin verebilmektedir. Örneğin; İgdaşta 24kw yerine 28kw cihaz değişimine izin verebilmektedir. Detaytlı bilgi için firmamızdan destek alabilirsiniz. 

Yeni daire / Sıfır Daire için kombi montajı işlemlerinde neler yapılmakta ? bunları anlattığımız videomuzu izleyebilirsiniz. 

Kombi Değişimi Hizmetimizi Nerelerde Yapabiliyoruz ?

Kombi Dükkanı firmamız İgdaş yetki sınırları içerisinde kombi montajı ve kombi değişimi hizmeti verebilmektedir. Yani İstanbul tüm ilçelerde montaj yapabilmektedir. Özellikle Gaziosmanpaşa ilçesi ve çevre ilçelerde; Fatih, Eyüp, Kağıthane, Bayrampaşa, Sultangazi, Şişli, Beyoğlu, Beşiktaş, Esenler, Güngören, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir çok hızlı kombi montajı ve değişimi işlemlerini yapabiliyoruz. Adalar, Şile ve Çatalca köyleri harici tüm ilçelerde hizmet vermekteyiz. 

Hangi Markaların Kombi Montajı ve Değişimi Yapılabilir ?  

Kombi Dükkanı Firmamız; tüm markaların kombi montajını ve değişimini yapabilmektedir. Bayiliğini yaptığı ECA, Demirdöküm, Vaillant, Airfel, Bosch, Viessmann, Buderus, Baymak, Protherm ve Sanica markalarının montaj işlemlerinde uzmandır. 

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2019 Kombi Dükkanı Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.