Kombi Değişimi

Kombi Değişimi Nasıl Yapılır?

Kombi Değişimi ; Eski kombinin sökülmesi, demontaj edilmesi sonra yeni kombinin takılması montajlanması işlemidir. Ortalama işlem 2-3 saat sürebilmektedir. Öncelikle Kombi değişim, yenileme işleminde Kombi Yeri tespit edilir ve müşterimize kombi montajı fiyatı verilir. Anlaşma sağlandıktan sonra Kombi Değişimi sürecinde ilk olarak igdaştan kombi değişim onay belgesi başvurusu Kombi Dükkanı firmamız tarafından yapılır. İgdaş onayı alındıktan sonra kombi değişimi işlemleri ile ilgili müşterimiz ile programlaşıp kombi montajı yapılır. İgdaş onay belgesi müşterimize teslim edilir. Kombinin servisi yönlendirilerek kombinin çalıştırılması ve garantisinin onaylanması sağlanır ve süreç tamamlanır.  

Kombi Değiştirme Kampanyası

Kombi Değişimi işlemlerinde, eski kombinizi alıyoruz yeni kombinizi çok uygun fiyatlara montaj ediyoruz. Kapıda Ödeme - Güvenilir Hizmet - Çok Uygun Fiyatlar. Bize telefon veya WhatsApp Danışma hattımızdan ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Bizden Fiyat Almadan karar vermeyin.!

WhatsApp : 0549 720 47 52 

İletişim Tel: 0212 535 00 53

Kombi Değişimi nasıl yapılır ? Kombi Yenileme ve Kombi Değişimi işlemlerini aşağıdaki videoda detaylı bir şekilde anlattık. 

Yeni Takılan / Sıfır Kombi Nasıl Garantili Olarak Çalıştırılır  ?

Yeni kombinin yetkili servisler tarafından açılışının yapılıp garantisinin onaylanabilmesi için öncelikle İgdaş onay belgesinin alınması gerekir. İgdaş onayı işlemi sadece yetkili firmalar tarafından alınabilmektedir. Kombi montajı işlemi şartnameye uygun şekilde yapıldıktan sonra firmamız tarafından kombi servisi yönlendirilerek kombinin devreye alınması gerçekleştirilir. Yetkili servisler kombinin genel ayarlarını yaparlar ve kombinin garantisinin başlangıç işlemini gerçekleştirirler.

" İgdaş Onay Belgesi Alınmadan Kombi Garantili Kullanılamaz .!"

Firmamız İgdaş yetkilidir. Yetki numaramız 7004340 tır. Garantili ve Güvenilir hizmet vermekteyiz. Bir çok Kombi Markasının bayiliğini yapan Kombi Dükkanı firmamız Müşterilerimize çok çeşitli alternatifler sunarak En İyi Kombi Fiyatları ile En Uygun Kombi Seçimini yapılmasında yardımcı olmaktadır. 

Kombi Değişimi Fiyatları Ne Kadardır ? Ücreti Nasıl Belirlenir? 

Kombi Değişimi Fiyatı, eski kombinin sökülüp yeni kombinin yerine asılması işlemine göre verilmektedir. Bu işlemle ilgili fiyat verilebilmesi için kombi yerinin görülmesi gerekecektir. İki şekilde fiyat verebilmekteyiz.

  1. İstanbul içi kombi değişim işlemlerinde; keşif yaparak yerinde tespit yapılabilmektedir. Keşif hizmetimiz firmamızın yoğunluğuna göre müşterimiz ile programlaşarak yapılmaktadır ve ücretsizdir.
  2. Müşterimiz Kombi yerinin fotografları veya kısa bir videosunu çekerek whatsapp hattımıza gönderebilirse kombi değişimi ile ilgili net fiyat verilebilir. Bu yöntem ile daha hızlı bir şekilde tespit yapılıp net fiyat verildiği için Kombi Değişim Süreci de hızlandırılmış olur. 

Yoğuşmalı kombilerde yoğuşma gider hattının uzun olması, normal kombi bacasından ilave olarak ek baca uzatması kullanılması vb... durumlar kombi değişimi fiyatı etkileyecektir.  

  • Mevcut Kombi Hermetik Kombi ise Kombi değişimi Nasıl Yapılır ? 

İlk başta İgdaştan Kombi Değişim Onayı alınır. Bu onay işlemi İgdaş yetkili firma tarafından İgdaş a başvuru yapılarak alınmaktadır. Genelde aynı gün içerisinde İgdaş Yetkili firma tarafından alınabilmektedir. Onay Belgesi alındıktan sonra müşterimiz ile programlaşarak kombi değişiminin yapılacağı gün belirlenir. Belirlenen günde Kombi değişimi işlemi yapılır. Bu işlem ortalama 2-3 saat sürebilmektedir. İgdaştan alınmış olan İgdaş Onay belgesi müşterimize teslim edilir. Kombi servis yönlendirmesi yapılarak işlem tamamlanır. Yeni kombinin aktif hale gelmesi ve garanti onayı işlemi Kombi servisinin yoğunluğuna göre en geç ertesi gün yapılır (Aynı gün içinde de servisler hizmet verebilmektedir.)

  • Mevcut Kombi Bacalı Kombi İse Kombi Değişimi Nasıl Yapılır ? 

Bu süreçte İgdaştan onay almak için Doğalgaz Tesisat Projesinde Tadilat yapmak gerekecektir. Öncelikle bu işleme başlamadan dairede keşif yapmak gereklidir. Bacalı kombi den Yoğuşmalı kombiye geçişte Kombinin yerinin de değişmesi gerekebilir, doğalgaz tesisatında yeni şartnameye göre yapılması gerekebilir, doğalgaz tesisatının çaplarında değişiklikler yapılması gerekebilir. vb. . bir çok farklı durumla karşılaşılabilir. Bu yüzden önce keşif yapılır durum tespit edilir. Tadilat projesi çizilir. İgdaştan Doğalgaz projesi onayı alınır. Müşterimiz ile programlaşıp projeye göre tesisatta gerekli değişiklikler yapılır, kombi değişimi işlemi yapılır tüm eksiklikler tamamlandıktan sonra İgdaştan yapılan işlerin kontrolü için randevu alınır. Randevu tarihinde firmamız mühendisi ve igdaş mühendisi birlikte tesisatın kontrolünü yaparak İgdaş Uygunluk Belgesi alınır. Daha sonra Kombi Servisi çağrılarak kombinin garanti başlangı ilk çalıştırılması ve kombinin ayarlarının yapılması sağlanır. 

Yeni Alınan Kombi Eski Kombiye Göre Daha Güçlü Bir Kombi Seçilirse Süreç Nasıl İlerler ?

Yeni kombi gücü mevcuttaki eski kombinin gücünden Daha Yüksek kapasiteli seçilirse yine bacalı kombi değişimindeki gibi tadilat projesi çizmek gerekecektir. Örneğin Müşterimizin Mevcut projesinde 24 kw kombi gösterilmiş fakat yeni alınan,  tercih edilen kombi 30kw  gücünde ise yine aynı şekilde bu durumda da Doğalgaz Projesi Tadilatı gerekecektir. Yukarıdaki prosedürlerin aynıları uygulanması gerekecektir.

Yeni daire / Sıfır Daire için kombi montajı işlemlerinde neler yapılmakta ? bunları anlattığımız videomuzu izleyebilirsiniz. 

Firmamız; Eca, Demirdöküm, Vaillant, Airfel, Bosch, Viessmann, Buderus, Baymak, Protherm, Warmhaus ve Sanica markalarının satış noktası olarak hizmet vermektedir. 

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2019 Kombi Dükkanı Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.