Yoğuşmalı Kombi Montajı

Yoğuşmalı Kombi Montajı Nasıl Yapılır ? 

Yoğuşmalı Kombi Montajı işlemi; Kombi kutusundan çıkan kombi askı konsolu ile duvara montaj edilir. Kombi ile kalorifer, su ve doğalgaz tesisatı bağlantı işlemleri yapılır. Kombi baca bağlantı %3 yukarı eğimli şekilde yapılır. Kombi yoğuşma gider hattı kapalı bir gidere bağlanarak işlem tamamlanır.

Yoğuşmalı Kombi Montajı Ne kadar Sürer? 

Kombi değişimi yani kombi yenileme işlemi yapılacak ise eski kombinin sökülmesi yeni kombinin montajının yapılması işlemi ortalama 2-3 saat sürebilir. Sıfır daire ilk defa kombinin montaj edileceği yerlerde 1-2 saatte işlem tamamlanır.

Yoğuşmalı Kombi Montajı Fiyatları Nedir ? Nasıl Belirlenir ?

Yoğuşmalı Kombi montajı fiyatı kombinin yerini görerek verilebilir. Kombinin yeri ile ilgili bir kaç fotoğraf,kısa video whatsapp tan gönderilerek veya yerinde keşif yapılarak ücret belirlenir. Güncel kombi montajı fiyatı

Kombi Değişimi Yapıldığında Kombi Ne zaman Devreye alınır ? Kombi Garantisi Ne zaman Başlar ?

Kombi Değişimi işleminde; ilk önce igdaş kombi değişimi onayı alınır daha sonra kombi montajı yapılır ve kombinin servisi çağrılarak kombinin devreye alınması ve garantisi başlatılır. Tüm süreç 1-2 gün sürebilmektedir. İyi bir program yapılırsa aynı gün içinde işlem bitebilir. 

İletişim : 0212 535 00 53

WhatsApp : 0549 720 47 52 

Mail: info@kombidukkani.com

Yoğuşmalı Kombi Montajı İle Hermetik Kombi Montajı Arasında Farklılıklar Nelerdir ?

Yoğuşmalı Kombi montajı işleminde hermetik kombi montajına göre 2 adet farklılık vardır. 

1. Kombi Baca Eğimi;

Hermetik kombilerde baca eğimi %3 aşağıya doğrudur. Yoğuşmalı Kombilerde ise baca eğimi %3 yukarı doğru olmalıdır. Eğer eğim doğru yapılmaz ise örneğin ; aşağıya doğru olursa kombi bacasından yoğuşan sıvı dışarı akar, eğim çok dik yukarıya doğru yapılırsa kombi yanma odasına yağmur suyu girebilir bu da kombinin arızaya geçmesine veya bozulmasına neden olabilir. 

2. Yoğuşma Gider Hattı

Yoğuşmalı kombi montajı işleminde hermetik kombi montajına göre ilave olarak yoğuşma gider hattı yapmak gerekir. Yoğuşmalı Kombi baca gazının yoğuşması sonucunda kombinin altından klima suyu gibi sıvı akar. Bu sıvı baca atık gazı ile su buharının karışımı asitik bir sıvıdır. Canlılara zararlıdır. Bu yüzden insanlara, hayvanlara, bitkilere zarar vermemesi için mutlaka kapalı bir gidere verilmesi gerekir. Yüksek kapasiteli cihazlarda örneğin yoğuşmalı kazanlarda yoğuşma suyu gidere verilmeden öncesinde nötürleştirme işlemide yapmak gerekir. 

Yoğuşma Gider Hattı Nasıl Yapılır ? Nelere Dikkat etmek Gerekir ?

Yoğuşma gider tesisatı , kombi altındaki beyaz plastik borudan yarım parmak 1/2" veya çamaşır makinesi hortumu ile yapılabilir. Tesisat yapılırken yoğuşma gideri meyili aşağıya doğru verilmeli, tesisatta iniş çıkış yapılmamalıdır. Ayrıca gider hattına hava alacak şekilde T parçası yapılması gerekir. Bu T parçası gider sıvısının daha rahat akmasını sağlar ayrıca giderde bir tıkanıklık olursa sıvının kombiye dolmadan dışarı çıkmasını sağlar. Eğer gider sıvısı kombi içine dolarsa kombiyi arızaya geçirir ve bozulmasına yol açabilir. 

Yoğuşma Gideri Sıvısı Nereye bağlanabilir ?

Yoğuşma gideri sıvısı, kombi baca gazı ile su buharı karışımı asitik zararlı bir sıvı olduğundan kapalı gidere bağlanmalıdır. Mutfak lavabo gideri, çamaşır veya bulaşık makinesi gideri, wc tuvalet gideri, balkon gideri süzgeci, bina dışı yağmur pimaşı vb... yerlere bağlanabilir.  

Yoğuşmalı Kombi Evin Neresine Bağlanabilir ?

Yoğuşmalı kombiler İgdaş Şartnamesine göre evin yatak odası hariç her yerine montaj yapılabilir. Bazı kombi markalarında banyo ve tuvalet wc ye montajlarına izin verilmemektedir. Balkon veya dış kısımda bir bölgeye montaj yapılacak ise mutlaka kabin ile muhafaza edilmeliler. Kombi Dükkanı firmamız Profesyonel Yoğuşmalı Kombi Montajı hizmeti vermektedir. ECA, Demirdöküm, Bosch, Vaillant, Buderus, Airfel, Baymak, Protherm markalarında çok uygun kombi fiyatları ile garantili şekilde kombi montajı yapıyoruz. İstanbul içi kapıda ödeme ile güvenilir hizmet sunmaktayız. Bizden fiyat almadan karar vermeyin. 

İletişim : 0212 535 00 53

WhatsApp : 0549 720 47 52 

Mail: info@kombidukkani.com

Etiketler: Bayrampaşa Kombi Montajı, Fatih Kombi Montajı, Eyüp Kombi Montajı, Fatih Kombi Montajı, Kağıthane Kombi Montajı, Beşiktaş kombi Montajı, Beyoğlu Kombi Montajı, Bahçelievler, Şişli, Kombi Değişimi, Kombi değişimi fiyatları, yeni kombi montajı, internetten alınan kombinin montajı, yoğuşmalı kombi gideri nereye takılır, kombi montajı fiyatı, kombi montaj ücreti, demirdöküm kombi montajı, eca kombi montajı, bosch kombi montajı, vaillant kombi montajı, kombi değişimi formu, kombi değiştirmek ne kadar sürer, kombi değişimi proje fiyatı, kombi değiştirme ücreti

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2019 Kombi Dükkanı Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.