Kombi Seçimi

Kombi Seçimi

Kombi satın alacağınız firma önemlidir. Kombi seçiminde genellikle kombi satıcısı müşteriyi önemli oranda etkilemektedir. Kombi satışı günümüzde teknik bilgiye sahip olan veya sahip olmayan her firma tarafından yapılabilmektedir. Örneğin beyazeşya mağazaları, evkurlar, spot dükkanlar, 2.el eşya satıcıları, sanal mağazalar önemli adetlerde kombi satışı yapmaktadırlar.  Genelde bu tür firmalar müşterilerin gerçek ihtıyacı olan Kombi marka modeline bakmaksızın stoklarında hangi ürün var ise onu tavsiye edebilmektedirler. Bu durum ise müşterinin evine uygun olmayan kombi tercihine yol açabilmektedir. Kombi verimliliği düşük, gücü normalden çok büyük kombi seçimi veya gücü yeterli olmayan kombi seçimine yol açabilmektedir.

Bu sebepten eğer kombi seçimi yapmadıysanız ve kombi seçimi işlemini satın alacağınız firmanın tavsiyesine göre yapacaksanız mutlaka kombiler hakkında teknik bilgiye sahip, gaz kuruluşundan yetkili ve kombi markalarından en az birinin bayiliğini yapan kombi firması tercih edin. 

Kombi Seçimini Etkileyen Diğer Faktörler

Kombi Fiyatı

Kombi fiyatı kombi seçimi yaparken göz önünde bulunan en önemli faktörlerin başında gelmektedir. Her müşteri bütçesine göre en uygun  ve en performanslı kombi tercihi yapmak ister . Evinin ihtiyacı olan kombiyi en uygun fiyatlarla almak ister. 

Kombi Garanti Süresi

Kombi seçimi yaparken kombinin garanti sürelerinin uzunluğu etkili olmaktadır. Kombi markalarının garanti süreleri farklılık göstermektedir. En az kombi garanti süresi 2 yıl olmakla beraber. Bazı markalar 3 yıl, 5 yıl hatta 7 yıl garanti süresine sahip kombi markaları vardır. Garanti süresi uzun markalar tercih sebebidir. 

Kombi Performansı

Kombi seçiminde, kombi performansı kombinin tasarrufu ve kombi verimliliği faktörleri kombi tercihini etkiler. Günümüzde doğalgaz faturaları artık aile bütçesini önemli ölçüde etkilemekte bu sebepten kombinin ne kadar tasarruflu olduğu ve doğalgaz yaktığı önem kazanmıştır. Ayrıca kombinin sıcak su performansı , hızlı sıcak su vermesi , sıcak suyu dalgalanmadan sabit vermesi ( suyun bir sıcak bir soğuk gelmemesi) tercih sebebidir.

Kombi Servisi

Kombi seçiminde kombi servisinin yaygın olması önemlidir. Kombi arızalandığında veya bozulduğunda kısa sürede servisin gelmesi, sorunu giderecek bilgiye ve beceriye sahip olması çok önemlidir. Kombi en iyi performansa sahip olsa eğer o markanın servisi iyi değilse yaygın değilse, sorunu çözebilecek yeterli teknik bilgiye donanıma sahip değilse kombi arıza verdiğinde kombinin performansı, tasarrufu hiç bir anlam ifade etmez. 

Kombi servis ücretleri ve kombi yedek parça ücretlerinin uygun olması kombi seçiminde önemli oranda etkiler. Kombi  servisi ile ilişkiler kombinin ömrü boyunca devam edecektir. Kombi ömrünü ortalama 10 yıl - 15 yıl olarak düşünürsek garanti süresi bittiğinde kombi servisinden hizmet alındığında ücret ödemesi yapılması gerekecektir. Bu sebepten kombi servis ücretlerinin ve kombi yedek parça ücretlerinin uygunluğu kombi seçimini etkiler.

Kombi Satın Alınan Firma Tavsiyesi

Kombi satışı yapan firma ve kombi montajı yapan firma müşteriye uygun kombi önerirler. Müşteriler genelde firmanın tavsiyesine göre kombi seçimini yapar. 

Kombi Güç Alternatifi , Boyutu ve Görselliği

Kombilerde çeşitli güçlerde üretilmektedirler. 20kw (17.000kcal/h), 24kw (20.000kcal/h), 28kw (24.000kcal/h), 30kw (26.000kcal/h), 35kw (30.000kcal/h) gibi farklı güçleri olan kombiler vardır. Fakat her markada bu güçlerin hepsi yoktur. Bazı markalarda 20kw kombi varken çoğu markada henüz bu güçlü kombi yoktur. Küçük dairelerde örneğin 120m2 ye kadar olan dairelerde 20kw yeterli geleceğinden kombi seçiminde güç alternatifleri önemli rol oynayabilmektedir.

ayrıca kombinin boyutlarıda önemlidir. kombinin en boy ve yüksekliği montaj edilecek yere uygun olmalı sığabilmelidir. bu duruma kombi seçimini etkiler. Kombinin dış görselliği ve kullanım kolaylığı müşteriler açısından tercih sebebi olacaktır. Yani kombi tasarımı kombi seçiminde önemlidir.

Kombi Parça Kalitesi

Kombi iç malzeme kalitesi kombinin ömrünün uzun olması açısından önemlidir. Bu sebepten kombi seçimi bu yönde daha çok tercih edilmektdir. Kombi iç aksamı genelde prinç bakır ve çelik olanlar uzun ömürlü olmaktadır. Plastik parça yoğunluğu olan kombilerin fiyatları uygun olsada ömrü daha kısa olur. 

Bir çok Markanın Bayiliğini yapan Kombi Dükkanı firmamız teknik personelimiz ve mühendislerimiz ile Kombi seçimi Konusunda Profesyonel destek vermektedir. 

Kombi Dükkanı Youtube Kanalımıza Üye olarak Ürün Tanıtım Videolarımızı izleyebilirsiniz

https://www.youtube.com/channel/UCkIVCggTwsILOMekMJykdlA

WhatsApp: 0549 720 47 52 

Kombi Dükkanı Firmamız İgdaş Yetkilidir. Yetki No:7004340. İstanbul İçi Kombi Montajı, Kombi Değişimi, Doğalgaz Tesisatı İşlemlerine yetkilidir. Kombi satın alan müşterilerimize bu hizmetleri çok uygun fiyatlarla güvenilir bir şekilde yapmaktayız.

0212 535 00 53 / 0549 720 47 52 

Bizden fiyat almadan karar vermeyin !

kombi dükkanı

 

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2019 Kombi Dükkanı Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.