Kombi Seçimi

Kombi Seçimi Nasıl Yapılır ?

Kombi Seçimi genel olarak müşteriler tarafından kombi fiyatı, garanti süresi, servisi, performansı, parça kalitesi, kullanım kolaylığı,boyutları ve görünümüne göre tercih edilmektedir. Müşteriler tarafından kombi seçimi çoğunlukla firma tavsiyesi ve firmanın yönlendirmesi ile olur. Bu sebepten kombi seçimi yaparken çalışacağınız kombi firmasını da güvenilir, yeterli teknik bilgiye sahip yetkili firmalardan seçmek gerekir. 

Kombi Seçimini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Kombi Fiyatı

Kombi seçimi yaparken en önemli faktörlerin başında kombi fiyatı gelmektedir. Kombi markalarının fiyatları birbirine göre farklılık göstermektedir. Hatta aynı markanın kombi modellerinde de farklı fiyatlar söz konusu olmaktadır. Firmalar Alt segment yani en uygun fiyatlı, orta segment ve üst segment yani en yüksek fiyatlı olarak kombi satışları yapmaktadır. Buna göre kombi tercihi için bütçe belirlenmeli daha sonra bu bütçeye göre eve uygun, kalite ve performanslı kombi seçimi yapılmalıdır. Her müşteri bütçesine göre en uygun ve en performanslı kombiyi en uygun fiyattan almak ister. Bunun içinde iyi bir kombi araştırması yapmak gerekir. 

Kombi Garanti Süresi

Kombi seçimi yaparken kombinin garanti sürelerinin uzunluğu etkili olmaktadır. Kombi markalarının garanti süreleri farklılık göstermektedir. En az kombi garanti süresi 2 yıl olmakla beraber. Bazı markalar 3 yıl, 5 yıl hatta 7 yıl garanti süresine sahip kombi markaları vardır. Garanti süresi uzun markalar tercih sebebidir. Uzun garanti sunan bazı markalar bazı şartlar sunabilmektedir. Örneğin; her yıl bakım yapılması şartı ile 7 yıl garanti gibi.. Bu durumu da göz önüne alıp tercih yapmak gerekir. 

Kombi Performansı

Kombi seçiminde, kombi performansı kombinin tasarrufu ve kombi verimliliği faktörleri kombi tercihini etkiler. Günümüzde doğalgaz faturaları artık aile bütçesini önemli ölçüde etkilemekte bu sebepten kombinin ne kadar tasarruflu olduğu ve doğalgaz yaktığı önem kazanmıştır. Ayrıca kombinin sıcak su performansı , hızlı sıcak su vermesi , sıcak suyu dalgalanmadan sabit vermesi ( suyun bir sıcak bir soğuk gelmemesi) tercih sebebidir. Satışı devam eden kombiler yoğuşmalı kombi olduğu için önceki kombilerden daha tasarrufludur.

Kombi Servisi

Kombi seçiminde kombi servisinin yaygın olması önemlidir. Kombi arızalandığında veya bozulduğunda kısa sürede servisin gelmesi, sorunu giderecek bilgiye ve beceriye sahip olması çok önemlidir. Kombi en iyi performansa sahip olsa eğer o markanın servisi iyi değilse yaygın değilse, sorunu çözebilecek yeterli teknik bilgiye donanıma sahip değilse kombi arıza verdiğinde kombinin performansı, tasarrufu hiç bir anlam ifade etmez. 

Kombi servis ücretleri ve kombi yedek parça ücretlerinin uygun olması kombi seçiminde önemli oranda etkiler. Kombi  servisi ile ilişkiler kombinin ömrü boyunca devam edecektir. Kombi ömrünü ortalama 15 yıl olarak düşünürsek garanti süresi bittiğinde kombi servisinden hizmet alındığında ücret ödemesi yapılması gerekecektir. Bu sebepten kombi servis ücretlerinin ve kombi yedek parça ücretlerinin uygunluğu kombi seçimini etkiler.

Kombi Güçü , Boyutu ve Görselliği

Kombilerde çeşitli güçlerde üretilmektedirler. 20kw (17.000kcal/h), 24kw (20.000kcal/h), 28kw (24.000kcal/h), 30kw (26.000kcal/h), 35kw (30.000kcal/h) gibi farklı güçleri olan kombiler vardır. Fakat her markada bu güçlerin hepsi yoktur. Birde dikkat edilmesi gereken 24kw kombi fiyatları aynı seviyelerde olan iki markanın güçler büyüyünce 28kw veya 30kw olunca fiyat faklılığı çok olabilmekte. örneğin 24kw kombi fiyatları bir markanın 5000tl diğer markanın 5200tl iken 30kw güçteki ürünlerinin fiyatları ilk markanın 5500tl iken 2. markanın gücü 9000tl olabilmektedir. Bazı markalarda 20kw kombi varken çoğu markada henüz bu güçlü kombi yoktur. Küçük dairelerde örneğin 120m2 ye kadar olan dairelerde 20kw yeterli geleceğinden kombi seçiminde güç alternatifleri önemli rol oynayabilmektedir.

ayrıca kombinin boyutlarıda önemlidir. kombinin en, boy ve yüksekliği montaj edilecek yere uygun olmalı sığabilmelidir. bu duruma kombi seçimini etkiler. Kombinin dış görselliği; kombinin rengi , ekranın genişliği ışıklı göstergeleri etkileyici olur. Kombinin kullanım kolaylığıda çok önemli ; dokunmatik ekran, çevirmeli düğmeli veya basmalı arttırma eksiltme tuşlarına göre müşteriler tercih edeceklerdir.  Yani kombi tasarımı kombi seçiminde önemlidir.

Kombi Parça Kalitesi

Kombi iç malzeme kalitesi kombinin ömrünün uzun olması açısından önemlidir. Bu sebepten kombi seçimi bu yönde daha çok tercih edilmektdir. Kombi iç aksamı genelde prinç bakır ve çelik olanlar uzun ömürlü olmaktadır. Plastik parça yoğunluğu olan kombilerin fiyatları uygun olsada ömrü daha kısa olur. 

Kombi Satın Alınan Firma Tavsiyesi

Kombi satışı yapan firma ve kombi montajı yapan firma müşteriye uygun kombi önerirler. Müşteriler genelde firmanın tavsiyesine göre kombi seçimini yapar. Kombi seçiminde genellikle kombi satıcısı müşteriyi önemli oranda etkilemektedir. Kombi satışı günümüzde teknik bilgiye sahip olan veya sahip olmayan her firma tarafından yapılabilmektedir. Örneğin beyazeşya mağazaları, evkurlar, spot dükkanlar, 2.el eşya satıcıları, sanal mağazalar önemli adetlerde kombi satışı yapmaktadırlar.  Genelde bu tür firmalar müşterilerin gerçek ihtıyacı olan Kombi marka modeline bakmaksızın stoklarında hangi ürün var ise onu tavsiye edebilmektedirler. Bu durum ise müşterinin evine uygun olmayan kombi tercihine yol açabilmektedir. Kombi verimliliği düşük, gücü normalden çok büyük kombi seçimi veya gücü yeterli olmayan kombi seçimine yol açabilmektedir.

Bu sebepten eğer kombi seçimi yapmadıysanız ve kombi seçimi işlemini satın alacağınız firmanın tavsiyesine göre yapacaksanız mutlaka kombiler hakkında teknik bilgiye sahip, gaz kuruluşundan yetkili ve kombi markalarından en az birinin bayiliğini yapan kombi firması tercih edin. 

Bir çok Markanın Bayiliğini yapan Kombi Dükkanı firmamız teknik personelimiz ve mühendislerimiz ile Kombi seçimi Konusunda Profesyonel destek vermektedir. 

Kombi Dükkanı Youtube Kanalımıza Üye olarak Ürün Tanıtım Videolarımızı izleyebilirsiniz

https://www.youtube.com/channel/UCkIVCggTwsILOMekMJykdlA

Kombi Seçimi Nasıl Yapılır? Kombi Seçimini Etkileyen Faktörler Nelerdir? Bu konular hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık.

WhatsApp: 0549 720 47 52 

Kombi Dükkanı Firmamız İgdaş Yetkilidir. Yetki No:7004340. İstanbul İçi Kombi Montajı, Kombi Değişimi, Doğalgaz Tesisatı İşlemlerine yetkilidir. Kombi satın alan müşterilerimize bu hizmetleri çok uygun fiyatlarla güvenilir bir şekilde yapmaktayız.

0212 535 00 53 / 0549 720 47 52 

Bizden fiyat almadan karar vermeyin !

kombi dükkanı

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2019 Kombi Dükkanı Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.