Favorilere Ekle
Yeni
 • kombimontaj
 • ECA

Kombi Montajı

Kombi Montajı Kampanyası; Eski kombisini verene Kombi Montajı , İgdaş onayı "ÜCRETSİZ " . KOMBİ DEĞİŞİMİNE ÖZEL FİYATLAR , Bizden Fiyat Almadan Karar vermeyin. Kapıda Ödeme Her Marka & Model Kombi Çeşitleri, En Uygun Kombi Montajı Fiyatları, Garantili, Güvenilir Hizmet , İgdaş Yetkili Firma . WhatsApp : 0549 720 47 52 İletişim : 0212 535 00 53

2.000,00
VAR
 • Fırsat Ürünü
 • 24 Ay Garanti
 • Hızlı Kargo

Kombi Montajı Nasıl Yapılır ?

Kombi MontajıKombi ile daire içi kalorifer tesisatı, sıcak su tesisatı ve doğalgaz tesisatı bağlantılarının yapılması işlemidir. Ortalama 2-3 saat sürebilmektedir. Montajlama işlemi sırasıyla aşağıdaki gibidir yapılır.

 • Kombi montajı işleminde; kombi kutusunda çıkan askı konsolu vasıtasıyla Sıfır Kombinin Duvara Montaj edilmesi işlemi yetkili ustamız tarafından yapılır.
 • Kombi bağlantı / montaj seti ( kombi altındaki vanalar ve filitreleri içeren malzemeler ) vasıtası ile sıcak su tesisatı ve kalorifer tesisatı bağlantıları yapılır. (kombi bağlantı seti kombi kutusundan çıkmaz)
 • Kombi gaz hortumu (flexi) ile doğalgaz bağlantısı yapılır.
 • Kombi baca bağlantısı (atık gaz borusu)  yapılır. (kombi bacası, kombi ile birlikte 75cm ortalama uzunlukta verilmektedir). Yoğuşmalı Kombi montajında baca hafif yukarı meyilli yapılır.
 • Yoğuşmalı Kombilerde yoğuşma suyunun kapalı gidere bağlantısı yapılır. Yoğuşma Gider bağlantısı; kombi mutfakta ise mutfak lavabosunun giderine bağlanabilir. Kombi balkonda ise balkon giderine bağlanabilir. Yağmur oluğu, wc giderine de bağlanabilir.
 • Kombi elektriği bağlantı işlemi Kombi servisleri tarafından yapılmaktır. (Kombi elektriği bağlantısının yapılabilmesi için kombinin yanında 2 amper sigortanın hazır bulunması gereklidir)

 İstanbul'a Özel Kombi Montajı Ve Değişimi Kampanyamızı Kaçırmayın ! 

Eski kombisini verene Kombi Montajı , İgdaş onayı "ÜCRETSİZ" Detaylar için bize ulaşın.
İletişim : 0212 535 00 53
Whatsapp : 0549 720 47 52

KOMBİ YENİLEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR ?

İstanbul İçi Kombi Yenileme İşlemleri prosedürü 2023 Yılı ocak ayı itibarı ile değişiklik göstermiştir. Kombi değişiminde İgdaş yerinde kontrol yapmakta ve doğalgaz tesisatının detaylı kontrolünü yapmaktadır. Aşağıdaki video da kombi montajı ve değişimi işlemlerinde kombi garantisi başlayıncaya neler yapıldığını anlatmaya çalıştık. 
Kombi Değişimi & Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır ? Uygulamalı Olarak aşağıaki videoda anlatmaya çalıştık.
 
 

WhatsApp : 0549 720 47 52 

İletişim: 0212 535 00 53 / 535 00 63 

Kombi Montajı Fiyatımız ; Kombinin firmamızdan satın alındığı zaman geçerlidir. Yoğuşma gideri, firmamıza uzak bölgeler, igdaş onayı işlemleri için ekstra ücretler çıkabilir. Detaylar için firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Kombi Değişimi 2023 Yeni Süreci

İgdaş Kombi Değişimi Süreci 2023 Yılı itibarı ile değişmiştir. İgdaş Kombi Değişimi işlemlerinde artık yerinde kontrol yaparak UYGUNLUK BELGESİNİ vermektedir. Kontrol esnasında Tüm Doğalgaz tesisatı , bağlı olan cihazlar (kombi, ocak, soba, şofben), doğalgaz projesi kontrolü, sızdırmazlık (gaz kaçağı) vb kontroller yapılmaktadır. Bu kontrolde tesisatınızda eksiklik noksanlık yoksa Onay Belgesi verilmektedir. Kombi Değişimi basit bir işlem gibi görünse de detaylı ve tefarrutlıdır. Sürecin iyi takip edilmesi gerekir.  

Kombi Değişimi Aşağıdaki Sıra İle Yapılır

1. İgdaş Kombi değişimi ön onay belgesinin alınması:

Müşteri bilgileri, tesisat numarası, Kombi marka, model ve gücünün yazıldığı bir belgedir. Online olarak İgdaş Yetkili Firma Yani Kombi Dükkanı tarafından alınmaktadır.  İgdaş proje mühendislerinin yoğunluğuna göre genelde aynı gün içinde alınır. 

2. Kombi Değişimi İşleminin Yapılması: 

İgdaş Ön onay belgesi alındıktan sonra müşterimiz ile programlaşıp kombi değişimi işlemi yapılır. Eski kombi sökülür yeni kombi takılır ,gaz flexi ,yoğuşma gider hattı ve baca bağlantıları yapılır. (ortalama 2-3 saat sürer)

3. Kombi Değişimi Kontrol Randevusu:

Kombi değişimi işlemi bittikten sonra İgdaştan online olarak  kombi değişimi randevusu talep edilir. İgdaşın yoğunluğuna göre 2-3 gün sonrasına randevu verilir. Randevu gününde İgdaş yetkilisi ve firmamızın yetkilisi tüm tesisatı kontrol ederler. Gaz kaç kontrolü, proje kontrolü, cihazların kontrolleri kombi, ocak varsa soba şofben vb kontrol edilir. Sorun yok ise İgdaş Kombi Değişimi Onay Belgesi müşteriye teslim edilir.

4. Kombi Servisinin Yönlendirilmesi : 

Kombi servisi yönlendirmesi yapılır . Genelde 1 gün sonrası servis gelir. Kombi servisi İlk olarak igdaş onay belgesinin kontrolünü yapar sonrasında kombinin ilk çalıştırılması, genel ayarlamaları ve garanti onayını yapar .

Kombi Değişimi işlemlerinde kombinin garantiye alınmasına kadar geçen süre ortalama 3-4 gündür. Mağduriyet yaşamamak için Kombi Montajı, Kombi Değişimi işlemlerinde mutlaka İgdaş Yetkili Firmaları tercih edin. Piyasada yetkiliyiz diyen fakat bu işlemleri yetkili firmalar aracığı ile yapmaya çalışan bir çok korsan firma ve usta var. Bu gibi firmalara karşı dikkatli olmanızı ve gerçek yetkili firmalarla çalışmanızı öneririz.

Gerçek Yetkili Firmalara igdaş web sitesinden veya 153 no lu telefon hattından İgdaşa bağlanarak öğrenebilirsiniz. 

Kombi Değişimi Yeni Süreci Uygulamalı Anlatım Videosu

*** Kombi Değişimi Kampanyası ***

Eski Kombinizi Alıyoruz İgdaş Onayı & Kombi Montajı ÇOK ÖZEL FİYATLARLA Yapıyoruz

Kombi Değişimi İşleminde Tesisat Temizliği Yaptırmak Gerekli mi?

Kombi Değişimi yaptırmandan önce tesisat temizliği yaptırılmasını öneriyoruz. Eğer yakın zamanda temizlik işlemi yapılmadıysa eski tesisatın ve peteklerin içinin kirli olma olasılığı yüksektir. Tesisatın içinde çamur,tortu,pislikler varsa bu gibi yabancı maddelerden arındırılması gerekir. Yeni takılacak Kombinin arıza göstermemesi için, daha uzun süre kombinin verimli şekilde çalışması için doğalgaz tasarrufu açısından petek tesisat temizliğinin yaptırılması gerekir. Aşağıdaki petek tesisat temizliği videosunda ne kadar çok çamur, pislik çıktığı görülmektedir. 

 

Kombi Değişiminde Proje Gerekir mi?

Hermetik Kombi yerine yoğuşmalı kombi montajı yapıldığında normalde proje çizilmesi gerekmez. Proje çizilmesi ile ilgili aşağıdaki durumlara dikkat etmek gerekir.

* İki cihazın güçleri aynı olması gerekir ; Yani 24kw güçteki bir cihaz ile 30kw güçte bir cihaz değiştirilmek istenirse proje cizilmesi gerekir. Eski cihaz 24kw ve yeni takılacak cihaz 24kw ise proje cizmeye gerek yoktur.

* Doğalgaz tesisatında değişiklikler yapılmış ise proje çizilmesi gerekir. Yani kombinin yeri değiştirmiş ise, ocak yeri değiştirilmiş ise doğalgaz tesisatında oynamalar yapılmış ise yani doğalgaz mevcut projesinde bir farklı bir durum söz konusu ise proje cizilmesi gerekir. 

Yukaridaki iki durum yok ise Kombi Değişimi İşlemlerinde Proje Çizmeye Gerek Yoktur.

 

Kombi Montajı Nasıl yapılır ? Nelere dikkat etmek gerekir ? aşağıdaki videoda anlattık. umarız faydalı olmuştur.  

Kombi Montajı Niçin Ücretlidir ?

Hukuki olarak Kombi montajı işlemi sadece gaz kuruluşundan yetkili tesisatçı firmalar tarafından yapılabilir. Bu sebepten kombi servislerinin kombi montajı yapmaya yetkileri yoktur. Kombi montajı için kullanılması gereken montaj malzemeleri ; kombi montaj seti ( vanalar ve filitreler), yoğuşma suyu hortumu , gaz flexi ve plastik boru, dirsek vb... parçalar kombi kutusundan / kolisinden çıkmaz. Kombinin montajı yapılabilmesi için ustalık / işçilik hizmetine de gerek vardır. Kombi montaj malzemesi ve işçilik hizmetinin ücreti kombi fabrikaları / üreticileri  tarafından karşılanmamaktadır. Bu sebepten kombilerde montaj ücretlidir.

Bazı firmalar kombi montajı ücretsiz diyerek satış yapabilmektedir. Bu tamamen nihai tüketiciyi yanıltmaya yönelik pazarlama taktiği diyebiliriz. Buradaki durum kombi fiyatının içine kombi montaj ücretini ekleyip satış yapılmasıdır.

Kombi servisleri ; montajı yapılmış ürünlerin devreye alınması ve garanti başlangıcı işlemlerini yaparlar. Kombi servislerinin bu hizmetinin ücreti kombi üreticileri tarafından karşılanır. Bu sebepten kombi yetkili servisleri ücretsiz işlem yaparlar. 

Kombi Montajı Fiyatları

Kombi Montajı Fiyatları ; Mevcuttaki tesisata ve kombinin bulunduğu yere göre değişkenlikler gösterebilmektedir. Yoğuşma gider hattının uzunluğu, ek baca uzatması kullanılması gibi durumlar fiyatı değiştirebilmektedir. Bu sebepten Net Kombi montaj ücreti belirlemek için ya yerinde keşif yapılarak fiyat verilir veya Kombinin montaj yeri hakkında birkaç bilgi, resim veya kısa bir video gönderilirse kombi montajı fiyatı verebilmek için yeterli olacaktır. Whatsapp hattımızdan bize ulaşırsanız Kombi montajı ile ilgili net fiyat verebiliriz. En İyi Kombi fiyatları Ve Montaj fiyatları için bize ulaşın.

Yoğuşmalı Kombi Montajı 

Yoğuşmalı Kombi Montajı ile hermetik kombi montajı arasında ne gibi farklılıklar var? Yoğuşma gideri nedir ? nasıl yapılır ? Yoğuşma gider sıvısı zararlı mı ? yoğuşma gideri nelere verilebilir ? videomuzda örneklerle açıkladık. 

 

Kombi Montajı yaptırmak için Niçin Kombi Dükkanı Firmasını Tercih Etmeliyim?

 • Kombi montajı ve Kombi Değişimi işlemleri İgdaş yetkili firmalar tarafından yapılmalıdır. Kombi Dükkanı İgdaş Sertifikalı Firmadır. Sertifika numaramız 7004340 tır. Bu sayede igdaş onay belgesinin alınması işlemi çok hızlı bir şekilde yapmaktadır. Genelde aynı gün içerisinde kombi değişim belgesi, İgdaş Onay formu firmamız tarafından alınmaktadır.
 • Kombi montajı ve kombi değişim hizmetini İstanbul içi her bölgede yapabilmektedir. İşlem bitiminde Kapıda ödeme alarak güvenilir bir şekilde montaj tamamlanmaktadır.
 • Montaj işlemi kendi Yetkili Ustalarımız tarafından yapılmaktadır Taşeron veya yetkisiz kişilere montaj yaptırılmaz.
 • Firmamız çok çeşitli kombi markalarının bayiliğini yapmaktadır. Bu sayede bir çok markanın kombisinin takılması montajlanması konusunda profesyonel hizmet vermektedir. Kombinin garantili olarak çalıştırılması için kombi servislerinin istedikleri sartnameye uygun montaj yapmak gerekir. Kombi servisinin yönlendirilmesi, kombinin devreye alınması işlemi firmamız tarafından yapılmaktadır.
 • Kombi degisimi & Kombi montajı işlemlerinde kullanılması gerekli olan kombi bağlantı seti ve kombi gaz flexi malzemeleri fiyatımıza dahildir. Bir çok firma bu malzemeleri kullandığında ücret talep edebilmektedir. Kombi Dükkanı olarak bu malzemeler için müşterimizden ücret talep etmiyoruz. Montaj fiyatımıza dahil olmayan ek ücret gerektiren durumlar ise şöyledir; ek baca uzatması , kombi yanında elektriksel bir işlem, inşaat (fayans, boya vb..) 
 • Montaj işlemimize 1 yıl süreyle Garanti vermekteyiz. Montaj ile ilgili herhangi bir su kacağı , yoğuşma gider problemi vb.. problemlerde ücretsiz firmamız servis hizmeti vermektedir.
 • Deneyimli Kadromuz Profesyonel Hizmet Anlayışımız ile %100 müşteri memnuniyeti hedefliyoruz.  

Kombi montajı ücretini kapsamayan durumlar; 

Kombi ek baca montajı (kombilerin orjinal bacası 75 cm civarıdır eğer bu baca dışarı çıkması için yeterli değilse ek ilave baca kullanmak gerekecektir) , kombi yanında elektrik getirilmesi sigorta şalter montajı, cam kesimi ve inşaat işleri, Yoğuşma gider hattının olmaması ve gider hattı yapılması, Kombi altındaki tesisatın plastik harici olması durumuda örneğin bakır veya demir tesisatlara kombinin montajlanması ilave ücrete tabidir, İgdaş uygunluk belgesi ve gaz açım belgesi, İstanbul içi firmamıza uzak bölgelerde ilave ücret çıkabilmektedir. 
Kombinin Devreye Alınması, ilk çalıştırıması, genel ayarlamalarının yapılması, garantiye alınması Kombi Servisi tarafından yapılır. Bu işlem için Kombi Servisi tarafından ücret talep edilmez. 

Kombi İlk Çalıştırma ve Garantisi Başlatma Nasıl yapılır ?

Kombi ilk çalıştırma ve garantinin onaylanması işlemi kombinin servisleri tarafından yapılır. Servis kombiyi devreye alma işlemi yapabilmesi için aşağıdaki işlemlerin yapılmış olması gerekir.   

 1. Öncelikle kombinin montajının doğru yapılmış olması gerekir. Kombi bacası, kombi gaz flexi, kombi bağlantı seti montajı, vana ve filitre montajı, kombi yoğuşma gider hattı düzgün olarak yapılmalıdır.
 2. Kombi gaz uygunluk belgesinin alınmış olması gerekir. Kombi ilk defa takılmış işe yani sıfır dairelerde Gaz açma Belgesi alınmış olmalı, eğer kombi değişimi yapılmış ise Kombi Değişimi Onay Belgesi İgdaş yetkili firma tarafından alınmış olmalıdır. (Kombi Dükkanı firmamız igdaş yetkilidir İgdaş onay belgesi alınması işlemleri firmamız tarafından yapılabilmektedir. bu hizmet kombi montaj ücretine dahil değildir.)
 3. Kombi yanında şalter sigorta olması gerekir. Genelde çoğu kombi markası 2 amper sigortayı uygun görmektedir. Eğer kombinin yanında şalter yoksa bir elektrikçiye kombinin yanına şalter taktırma işlemi yaptırılmalıdır.
 4. Tesisata su basılmış olmalı petek havalarının alınmış olması gerekir. 

Yukarıdaki işlemler tamam ise Kombi servisi kombinin ilk çalıştırma işlemini, kombinin genel ayarlamalarını yapar. Müşteriye kombinin nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgiler verir. Kombi garanti belgesini imzalayarak kombinin garantisini başlatır.

Kombi Garanti Süresi Ne Kadardır ?

Kombilerde garanti süresi Markadan markaya farklılık göstermektedir. Kombi Garantisi süresi en az 2 yıldır. Fakat bazı kombi markaları mevsimsel kampanyalarla garanti sürelerini farklı tutabilmektedir. Garanti süresi olarak 3,5,7 yıl garanti veren kombi markaları vardır. 

Kombi Montajını Kim Yapar ?

Kombi montajı gaz kuruluşundan sertifikalı / yetkili tesisatçı firmalar tarafından ücretli olarak yapılır. 

İnternetten Alınan Kombinin Montajı

İnternetten kombi satın alan müşteriler kombinin kurulumunu nasıl yapacağını tam olarak bilememektedirler. Genelde Beyaz eşyadaki gibi kombi servislerinin ücretsiz kurulum yapacaklarını zannetmektedirler. Fakat kombi montajı  hangi İl / şehirde iseniz bölgenizdeki gaz dağıtım kuruluşundan yetkili firmalar tarafından ücretli olarak yapılmaktadır. Bu yetkili firmalara gaz kuruluşunu arayarak veya web sitesinden ulaşılabilmektedir. İstanbul İçi Firmamız Gaz Kuruluşundan Yetkilidir. Kombi Montajı işlemini profesyonel bir şekilde yapabilir. 

Çok Uygun Kombi Montajı - Garantili Kombi Montajı 

Bizden Fiyat Almadan Karar vermeyin

Firmamız Demirdöküm kombi montajı, Eca kombi Montajı, Vaillant kombi Montajı, Bosch kombi Montajı, Buderus Kombi Montajı, Airfel kombi Montajı, Baymak kombi montajı, Viessmann kombi montajı, Protherm kombi montajı işlemlerinde yetkilidir. 

WhatsApp : 0549 720 47 52 

İletişim: 0212 535 00 53 / 535 00 63 

 

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2019 Kombi Dükkanı Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.