Favorilere Ekle
Yeni
 • kalorifertesisatı

Kalorifer Tesisatı

Kalorifer Tesisatı, Doğalgaz tesisatı, Doğalgaz projesi İşlemleri Profesyonel Olarak Yapıyoruz. İgdaş yetkili Firma. Uygun Fiyat kaliteli İşçilik. Bizden Fiyat Almadan Karar Verme

60.000,00
VAR
 • Fırsat Ürünü
 • 24 Ay Garanti
 • Hızlı Kargo

Kalorifer Tesisatı Nasıl Yapılır ?

Kalorifer tesisatı, kombiden radyatörlere, peteklere tesisatın çekilmesi işlemidir. Kalorifer tesisatı kullanılan boru tipine göre bir kaç şekilde yapılabilmektedir. Normal plastik boru ile (pprc), mobil sistem ( her peteğe ayrı hat ) kalorifer tesisatı, yerden ısıtma sistemi şeklinde yapılabilmektedir. Kalorifer tesisatı yapılış şekline göre ise sıva üstü (şap üstü ) ve sıva altı (şap altı) olarak yapılabilmektedir. Piyasada ise kalorifer tesisatı denilince; doğalgaz tesisatı, kombi, radyatörler, sıcak su ve kalorifer tesisatlarının tamamı anlaşılmaktadır.

Kalorifer Tesisatı Fiyatları

Kalorifer tesisatı fiyatı aşağıda kullanılan malzeme, hizmet ve işçilik işlemlerine göre ortalama olarak verilmiştir. 

 • 24KW 20.000 kcal/h Yoğuşmalı kombi
 • Panel radyatör 10 yıl garantili  ( 5 metre petek )
 • 5/7 beyaz havlupan
 • Daire içi doğalgaz tesisatı
 • Daire İçi Kalorifer tesisatı (borulama ) işleminin yapılması 
 • Kombi Montajı ve radyatörlerin montajı.
 • Doğalgaz Projesi onayı ve doğalgaz açma işlemlerinin yapılması 

Not:  İgdaş Abonelik ve sözleşme işlemleri müşteri aittir. Boya, elektrik, cam, parke vb.. inşaat işleri fiyatımıza dahil değildir. Fiyatlarımız Ortalamadır mesafeye ve daireye göre değişkenlik gösterebilir. 

Ücretsiz keşif 

iletişim : 0212 535 00 53

WhatsApp : 0549 720 47 52

Kombi Dükkanı Firmamız İgdaş yetkilidir. Yetki numaramız 7004340 dır. İstanbul İçi Kalorifer Tesisatı işlemleri için bize ulaşın. 

Kalorifer Tesisatı Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Kalorifer tesisatı, bir evde bir defa yapılır ve uzun yıllar boyunca kullanılır. Bu sebepten ehil kişiler tarafından yapılmalıdır. Yıllarca kullanılacak bir tesisatın yapılış şekline, kullanılacak malzemeye ve işçiliğine dikkat etmek gerekir. Evin her bölgesininin istenilen konfor sıcaklığına ulaşması, doğalgaz faturasının düşük gelmesi, hızlı ve dalgalanmadan sıcak su elde etme gibi konular kalorifer tesisatının düzgün yapılması ile ilgilidir. En uygun fiyata kalorifer tesisatı yaptırmak En Ekonomik Tesisat Yapıldığı anlamına gelmeyebilir. Kalorifer Tesisatında dikkat edilmesi gerekenler durumlar vardır bunları aşağıda maddeler halinde sıraladık.

Kombi Seçimi

Kalorifer tesisatı işlemi yapılırken evin metrakaresine, kullanım alanına uygun kombi gücü seçilmelidir. Müşterinin istediği konfor şartları ve bütçesine göre Kombi Seçimi firmamız tarafından yapılmaktadır.

Kombi Yerinin Seçimi

Kalorifer tesisatında en kritik karar kombinin yerinin neresi olacağıdır. Radyatörlere tesisatın dağılımının verimli olacağı ve sıcak suyun kısa sürede alınabilecek bir yere kombi montajı yapmak önemlidir. Doğalgaz tesisatı ve kalorifer tesisatları yapıldıktan sonra kombi yerini değiştirmek zor olacaktır. Firmamız deneyimli kadromuzla profesyonel olarak kombi yeri seçimi yapmaktadır.

Radyatör Seçimi

Evin ısı ihtiyacına göre radyatörlerin seçilmesi gerekir. Evin içinde ısı dağılımının homojen olması için radyatör boyutları doğru belirlenmelidir. Hangi odaya ne kadar uzunlukta radyatör seçilmesi gerektiği deneyimli personelimiz gerekli ölçümleri yaparak belirlemektedir. 

Tesisatın Yapılışı

Kombiden radyatörlere tesisatın geçiş güzergahı  tüm radyatörlerin yeterince ısınmasına etki eder. Mümkün olduğunca tesisat kollara ayrılarak yapılmalıdır. Tek hat üzerinde tüm peteklere tesisat getirilirse bazı peteklerde ve son peteklerde ısınamama durumları söz konusu olabilir. Bu durum ısı dağılımında da bozulmalara sebebiyet verebilir. Tren vagonları gibi tesisat yapılmamasına dikkat edilmelidir. 

Kullanılan Malzeme

Kalorifer tesisatında kullanılan mazlemelerin boruların, dirsekleri ek paçaların standartlara uygun malzemelerden olmalıdır. Kalorifer tesisatı kullanıma başlandığında tesisat suyunun ısınması ile birlikte tesisat borularında, dirseklerde delinmeler, çatlamalar sonucu su kaçakları oluşabilir. Bu durumda çok daha fazla maliyetlere sebebiyet verebileceği unutulmamalıdır. 

İşçilik

Kalorifer tesisatında malzeme kalitesi kadar işçilikte çok önemlidir. Özellikle plastik tesisatta kaynak hataları sonucu su kaçakları olabilir. Bir başka kaynak hatası ; kaynağın düzgün yapılmaması sonucu eriyen plastik boru içine nufuziyeti sonucu boruda çap daralmasına sebep olabilir. Borulardaki çap daralması sonucu radyatörlere su gidemez ve ısınamama sorununa sebep olur. Ayrıca tesisattaki su sirkulasyonu iyi olmayacağından doğalgaz faturası yüksek gelir. Tesisatı yapan ustanın işini bilen deneyimli olması çok önemlidir. 

İstanbul Kalorifer Tesisatı

Tesisat işlemleri için yoğun olarak aşağıdaki İstanbul ilçelerinde faaliyet göstermekteyiz. Bizden fiyat almadan karar vermeyin. 

Gaziosmanpaşa Kalorifer Tesisatı, Eyüp Kalorifer Tesisatı, Bayrampaşa Kalorifer Tesisatı, Sultangazi Kalorifer Tesisatı, Kağıthane Kalorifer Tesisatı, Fatih Kalorifer Tesisatı, Esenler kalorifer Tesisatı, Güngören Kalorifer Tesisatı, Bağcılar Kalorifer Tesisatı, Bakırköy Kalorifer Tesisatı, Bahçelievler Kalorifer Tesisatı, Beyoğlu Kalorifer Tesisatı, Beşiktaş Kalorifer Tesisatı, Şişli Kalorifer Tesisatı, Zeytinburnu Kalorifer Tesisatı çok uygun fiyatla hizmet vermekteyiz.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2019 Kombi Dükkanı Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.